İçeriğe atla

Türkiye Saç Nakil Uygulamaları

Türkiye Saç Nakli Merkezi

Ülkemizde birçok yerde saç ekimi yaptırmak mümkündür. Bu sadece İstanbul ya da Ankara gibi büyük şehirlerde yapılan bir operasyon değildir. Günümüz teknolojisinde ektirme işlemi çok basit bir şekilde yapıla bilmektedir. Ektirme işlemi için birçok konuda bilgi sahibi olmanız tavsiyelerimiz arasındadır. Bu yazımızda sizler için araştırdığımız ve tek konu haline getirdiğimiz önerilerimizi derledik. Buradan yola çıkarak neyin nasıl olduğunu ya da neyin nasıl yapıldığı konusu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.

Türkiye saç nakli merkezi olarak, saç ekimi konusunda üstün başarılara imza atan uzman kişilerce yapılan küçük bir operasyon hizmetidir.

Saç Ektirme Fiyatları Neye Göre Hesaplanır?
Ektirme işlemi konusunda araştırma yapan kişilerin ilk aradığı konunun başında gelen hiç şüphesiz saç ektirme fiyatlarının ne kadar olduğudur. Bu konuda bazen fiyatların değişken olması da kafalardaki soru işaretlerinin oluşmasını sağlıyor. Örneğin; arkadaşım şu fiyata ektirme işlemi yapılırken bana neden daha fazla para çıkartılıyor. Şimdi bu konuyu biraz açalım. Ektirme operasyonu için saç ekim merkezine gittiğiniz zaman, saç ekim uzmanı kişi tarafından bir takım incelemeye girersiniz. Öncelikle saç ektirmek için yeterli olup olmadığınıza bakılır. Yaşınız, sağlık durumunuz, saç ekilecek bölgenin uygun olup olmadı vs. İlk önce uzman kişi saçınızın donör saha alanına bakar. Bunun için donör saha yeterli olacak mı olmayacak mı? Yapılacak olan operasyon tek bir seferde biter mi? Ya da ikinci, üçüncü seansa ihtiyaç var mı? Donör sahada bulunan saçlarınız sık mı yoksa seyrek mi? Tüm bunlar hesap edilerek ortaya bir maliyet çıkarılır.

Bu sebeple fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Ancak arada çok büyük rakamlar oynamadığı kesindir. Birçok saç ekim merkezi eşit miktarda ücret çıkarmaya çalışmaktadır. Türkiye saç nakli merkezi üzerine faaliyet gösteren yerleri iyi araştırarak fiyatları daha uygun yapan yerler ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Bazı yerler sizin anlaşmanız dahilinde ekstra ücret çıkarabilmektedir. Bu konuda her şeyi net bir şekilde konuşmanız tavsiye edilir. Sonra size şuraya da ekmemiz gerekiyor bunun içinde ayrı bir ücret ödemeniz gerekir derlerse mecbur ödemek zorunda kalırsınız. Fiyat konusunda anlaştıysanız bunu belgelendirebilirseniz sizin için en iyisi olur. Bu genelde şu şekilde olmaktadır. Kişiye 5000 greft ekilecektir. Ancak bu rakam 5500 greft’e çıkarsa ekstradan ücret istenebilir. Bunu da en baştan konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

Saç Ektirerek Kendinize Olan Güveninizi Arttırın!
Araştırmalarımız sonucunda erkeklerin saçlarında dökülme meydana geldiği zaman iç ve dış etkenlerinde ortaya çıkmasıyla bir yaşlılık psikolojisine girerler. Hal böyle olunca kendine güveni olmayan erkekleri görürsünüz karşınızda. Erkekler için saçlar çok büyük bir öneme sahiptir. Hatta eskiden insanlar pantolonlarının arka ceplerinde tarak taşırlardı. Buradan da anlaşılacağı üzere saçların erkeklerdeki etkisi çok fazladır. Özel davetlere gidileceği zaman erkekler kuaförlerde fön çektirir, jöle sürer kısacası saçlarına şekil verirler. Düşünüldüğü zaman saçı olmayan birisi bu özgüveni kendisine asla sağlayamaz. Ancak bunun önüne geçmek ektirme operasyonları imkanından yararlanılarak geçilen bir durum olduğu bilinmelidir. Ektirme operasyonundan sonra greft alınan bölgelerdeki yara benzeri kızarıklıklar kısa sürede ortadan kalkar 1-2 haftalık bir süre bunun için yeterli olur. Ancak ektirdiğiniz bölge 5 – 6 aylık bir süreçte tamamen norma halini alır. Ektirme operasyonu için özel klinikleri tercih etmelisiniz. Hijyenik ortamlarda yapıldığına emin olun. İmajınız için saçlarınızın önemini ne kadar iyi biliyorsanız unutmayınız ki sağlık ile ilgili bir operasyon olacağı için kaliteli yerleri tercih ediniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir