İçeriğe atla

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır? Sakal Nakli Fiyatları

Sakalların erkekler için önemi oldukça büyüktür. Nasıl saç bakımı yapılıyor, özel şampuanlarla saç yıkanıyor, taranıyor ve saç dökülme durumunda saç ekme gibi durumlar gerçekleşiyor ise, sakallarda bir o kadar önemlidir. Günümüzde erkekler sakallarına büyük önem vermektedir. Gür sakalı olan bir erkeğin, sakallarına şekil vermesi, imaj vermesi gibi durumlarla karşılaşmaktayız. Bazı insanlar iş durumları nedeniyle sakallarını her gün kesmek durumunda kalabilirler. Kısacası sakallar günlük hayatta erkeklerin her daim yanında olmaktadır.

Belli, belirsiz sebeplerden dolayı sakallar dökülmekte, genetik sebeplerle hiç sakal çıkmamakta ya da yüzün bazı yerlerinde çok sakal çıkması, diğer tarafta daha az olması gibi sorunlarla karşılaşan erkeklerde vardır. Genelde yüz yaralanmaları sebebiyle sakalların orantısız bir şekilde çıkması da bir gerçektir. Bu gibi durumlarla olumsuz yönde etkilenen erkeklerin sakal ekimi gibi bir işlemden geçmesi mümkündür. Erkekler kendi aralarında sakal muhabbeti yaptığında genetik sorunlar nedeniyle hiç sakalı olmayan kişiler bu durumdan oldukça fazla bir şekilde olumsuz olarak etkilenmektedir. Bir an önce sakalının çıkmasını isteyen halk dilinde ‘’ köse ‘’ olarak tabir edilen bu vakadan kurtulmak çok basit bir şekilde yapılabilmektedir. Kısacası sakal çıkmayan bölgelerde sakal ekimi operasyonu yapılarak çıkması ve kalıcı olması sağlanabilmektedir.

Sırasıyla Sakal Ektirme Operasyonu
Sakal ektirmek için kararını veren bir kişi hangi aşamalardan geçer ya da ne yapması gerekir bu yazımızda tüm detaylara değineceğiz.Saç ektirirken donör bölge yine baş bölgesi seçilmektedir. Sakal ekimi işlemi için de sakallarınızın bir bölgesinden sakal alınmaz. Kulaktan dolma bu şekilde bilgiler yanlıştır. Sakal ektirmek isteyen kişinin baş bölgesinin arka kısımlarından yani saçların dökülmemiş olan bölgelerinden saç telleri etkili bir yöntemle alınmaktadır. Saçlarınızdan alınan kökler, yüzünüzün sakal eksikliği olan bölgesine uygulanır. Yani saçınız sakal bölgenize transfer edilir. Saç ile sakal aynı şey değil nasıl böyle bir şey olabilir gibi düşüncelere sahip olan kişilere, tamamen doğal bir yöntem olduğunu aynı zamanda doğal bir sakal görünümü kazandırıldığını söylemek mümkündür. Ya da saç bölgesinden alınan saçlar o bölgede bir kellik, seyrelti oluşturur mu gibi düşüncelere sahip olan kişilere vereceğimiz cevap ise tamamen nettir. Herhangi bir iz ya da saçınızda eksilme meydana gelmez. Saçlar yoğun bir şekilde çıkan yerler olduğu için hiçbir şekilde belli olmaz.

Hiç sakalı olmayan kişide farklı, bölgesel sakal eksikliği olan kişilerde farklı uygulamalar gerçekleştirilir. Bölgesel sakal eksikliği olan kişiler için, doktor kontrolünden geçtiğinizde ne kadar grefte ihtiyaç duyulduğu kesinleştirilir. Uygun bir zaman da bu kökler ilgili yerlere uygulanır. Çok basit bir şekilde bu operasyon tamamlanır. Aynı şekilde hiç sakal çıkmayan kişiler için donör sahadan birçok köke ihtiyaç duyulur. Ortalama 1000 ile 3000 arası saç köküne ihtiyaç vardır.

Sakal Ektirme Operasyonundan Sonra Neler Olur?
Sakal ektirdikten sonra yüz çevrenizde kan pıhtılaşması, kızarıklıklar, kırmızılıklar görülebilir. Bu durum birkaç hafta sonra tamamen düzelmektedir. Sonuç itibari ile tıbbi bir operasyon olarak değerlendirilmektedir. Sakal köklerinde kanamalara da rast gelinebilir. Yeni ekilen kökler yerine oturması için hücrelerin yeniden beslenmeye başlaması gibi aşamalardan geçmesi yüz kısımlarında yani sakal köklerinde kanamalara rast gelebilirsiniz. Bunun sonlanması için 1-2 haftaya ihtiyacınız olacak. Aynı şekilde operasyon yapılan bölgede sivilcelerin de çıktığına şahit olacaksınız. Unutmayın ki bu işlemlerin hepsi geçici olacaktır. Sakal ektirme işlemi sırasında ya da sonasın da hiçbir acı hissetmezsiniz. İşlem sırasında lokal anestezi altında yapılan bu işlem sayesinde acı kesinlikle ortaya çıkmaz. Tamamen doğal bir sakal görünümüne geçmek için birkaç haftayı atlatmanız gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir