İçeriğe atla

Saç Nakli Klinikleri

En İyi Saç Nakli Klinikleri – İstanbul / Türkiye

Günümüzde birçok insan saç dökülmesinden ya da genetik olarak kafasının bazı kısımlarında saç çıkmamasının şikâyetçi olabilmektedir. Sizlere saç nakli kliniklerini tavsiye edeceğiz. Saç dökülme bazı sebeplerden ya da farklı yaşlarda ortaya çıkabilmektedir. Bazı insanlarda da psikolojik sorunlar nedeni ile saç dökülme gerçekleşebilmektedir. İnsanlar saçlarının dökülmesinden başlayarak ekim sürecine kadar uzanan aşamayı ayrıntılı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Normal olarak erkek ve kadınlar için günde ortalama 100 saç teli kaybı saç büyümesi döngüsünden normal olarak kabul edilmektedir.

Bazı anormal durumlarda birtakım hastalıklar nedeni ile ya da beslenme eksiklikleri nedeni ile bu sayı azalmakta ya da çoğalmaktadır. Eğer sizlerde saç dökülmesinden şikayetçi iseniz ekime karar verdiğiniz zaman ilk aşamada geniş çaplı araştırma yapmanız gerekmektedir. İnsanın psikolojik, sosyal ya da özel hayatını yoğunluğu gibi etkilerden dolayı saç dökülmesi sorunu yaşayan kişinin çözüm yolları arayış artmaktadır. Eğer Sizlerde ekim operasyonuna karar verdiyseniz uygun şartlar altında ve uygun fiyata bir doktor seçmeniz gerekmektedir. Öncelikle doktorunuz ile ön görüşme yaptıktan sonra operasyonun gününü ve saatini önceden ayarlayabilirsiniz. Daha sonrasında doktorunuzun sizlere tavsiye ettiklerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz operasyon açısından sorunsuz geçmesi için oldukça önemlidir. Operasyondan önce sürekli bir şekilde kullanmış olduğunuz ilaçlar varsa eğer mutlaka bunları doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir ve operasyon öncesinde danışman vitamin ilaçları dahil herhangi bir ilaç kullanmamanız gerçekten önemlidir. Operasyon günler öncesinde sigara ve alkol tüketimini durdurmanız gerekmektedir. Operasyon öncesinde kafeinli içecekleri tercih etmememiz gerekmektedir. Operasyon öncesinde hafif yiyecekler yeme şansına sahipsiniz, uzun sürebilen saç ekimi fiyatları operasyonu öncesinde tok olmanız sizin için daha iyi olacaktır. Operasyon yapmadan önce saçlarınızı yıkayarak gelmeniz sizin açınızdan İyi olacaktır.

Operasyon öncesinde herhangi bir şekillendirici maddeler kullanmamanız sizin için iyi olacaktır. Operasyona gelmeden önce rahat edebileceğiniz düğmeli elbiseler giymeniz tavsiye ederiz. Eğer operasyonunuz sağlıklı bir şekilde geçtiysen doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda operasyon sonrası dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Operasyon sonrasında kesinlikle ilk 12 saat araba kullanmamız gerekmektedir. Operasyon sonrasında ilk üç gün saçınızı kesinlikle yıkamayınız. Üç gün sonrasında ise ekim yapılmış olan noktaları fazla sıcak sudan ve basınçtan sakınarak yıkamanız öngörülmektedir. İzin verilmiş olan ilaçları saatinde ve düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Operasyon sonrasında 2 haftada süreli olarak sigara kullanmayınız. İlk 10 gün içerisinde spor ya da ağır işler ve benzeri aktivitelerden uzak durunuz. En az iki ay güneş ışığında, deniz aktif aktivitelerinden ve top oyunlarından uzak durunuz. Ekim yapılmış olan bölgeye çarpmalardan ya da baskıdan uzak tutunuz. Kesinlikle bir şapka ile saçınızı koruyunuz. İyileşme süresi içerisindeki ekim yapılan bölgeye kesinlikle aşırı derece de sarsmayınız. Operasyon sonrasında ilk 2 ay içerisinde jöle ya da sprey kullanmayınız. Bu kurallara uyduğunuz takdirde saç köklerinizi doğal olarak tutulmasına ve istenilen yönde uzamasına, aynı zamanda iyileşmesine sürecinin başarılı bir şekilde geçmesine kolaylık sağlayabilirsiniz. İşte saç nakli klinikleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir