İçeriğe atla

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Mezoterapi insan cildinin orta bölümüne yapılmakta olan bir tedavidir. Saç mezoterapisi ise saçın ihtiyaç duymuş olduğu minerallerin, proteinlerin ve vitaminlerin saçlı deri içerisine ince iğneler yardımı ile doğrudan enjekte edilmeye işlemine denmektedir. Saç mezoterapisinde saç kıllarının köklerinin beslenmesini sağlamakta olan antioksidanların, vitaminlerin ve aynı zamanda kan dolaşımını arttırmakta olan ilaçların 2 ya da 4 milimetrelik iğneler sayesinde ya da bir enjektör aracılığı ile direkt olarak saç köklerinin aktarılma işlemine denmektedir.

Mezoterapi aynı zamanda saç köklerine faydalı ürünlerin doğrudan ilgili dokulara ve o dokuların çevresine aktarmakta olan tıbbi bir yöntemdir, diyebiliriz. Küçük dozlar sayesinde deri içine enjeksiyonlar uygulanmaktadır. Uygulanmakta olan enjeksiyonlar hücresel metabolizmanın uyarılmasını sağlamaktadır. Bu sayede uygulanmış olan dokuların canlanmasına ve uygun bir ortamın oluşturulmasına imkân sağlanmaktadır. Saç mezoterapisi kişinin özelliklerine göre aynı zamanda saçın gereksinimlerine göre seans farklılıklar göstermektedir. Saç mezoterapisi erkeklere ve kadınlara uygulanmaktadır. Saç mezoterapisinin uygulanacağı saç dökülme çeşitleri vardır. Bunlardan gebelik ardından ani saç dökülmeleri, mevsimsel saç dökülmeleri, stres kaynaklı saç dökülmeleri, metabolik kaynaklı saç dökülmeleri olarak dörde ayrılmaktadır. Saymış olduğumuz bu maddeler çerçevesinde cansız ve kırılma görülmekte olan saçlarda müşteri şikayeti dahilinde yine saç mezoterapisi uygulanmaktadır.

Saç mezoterapisi uygulandıktan sonra sağlıklı saç telleri üretilmesi için gerekli olan besinlerin yerine konması ile beraber aynı zamanda saç gelişimi sağlanmakta, uygulama işlemi bittikten sonra daha hacimli, daha parlak saçlara ve daha dolgun saçlara sahip olma imkânına sahipsiniz. Saç mezoterapisinin faydalarından bir taneside saç köklerinden hücresel büyüme ve çoğalmayı uyarmasıdır. Aynı zamanda mezoterapi sayesinde saçlı deride kan dolaşımı artmaktadır. Besinsel destek ile beraber aynı zamanda saç tellerinin koruyucunun üstlenmiş olan maddeninde geliştirilmesi saç terapisi sayesinde sağlanmaktadır. Saç mezoterapisi ihtiyaca göre 4 ila 10 seans arasında değişmektedir. Bu senans sayıları saç tellerindeki hasarın düzeyine, aynı zamanda saçlı derilerdeki dökülme hızına göre belirlenmektedir. Uygulanacak seans aralıkları ile ise 7 ile 10 gün arasında değişim göstermektedir. Bu aralıklarda yine saç analizine göre değişim göstermektedir.

Saç mezoterapisi çok ince olan iğneler aracığı ile yapıldığı için ortaya çıkacak olan acı çok kolay bir şekilde tolere edilebilir bir düzeydedir. Acı ile alakalı olarak kesinlikle hiçbir şüpheniz ya da kayganız olmasın. Saç mezoterapisi işlemi yapıldıktan sonra ise ped uygulaması sayesinde kişi çok kısa bir süre içinde rahatlayacaktır. Aynı zamanda saçlı deriye daha sonra yapılmakta olan masaj uygulanarak müşterinin rahatlaması sağlanmaktadır. Saç mezoterapisi uygulandıktan sonra 3. ya da 4. seanstan sonra etkisini göstermeye başlayacaktır. Ortalama etki süresi düzenli periyotlarla uygulandığı takdirde 3-4 yıl kadar sürmektedir.

Saç mezoterapisinin önerilecek durumlar
Genetik olarak erkek tipi saç dökülmesinde
Saç kırılmalarında
Diğer bütün sebepler kaynaklı saç dökülmelerinde

Erkeklerde temel olarak saç dökülmesinin nedenleri ve belirtileri
Erkeklerde temel olarak saç dökülmesinin nedenleri ve belirtileri 4’e ayrılmaktadır. Bunlar;
Anksiyete bozuklukları
Genetik olarak saç dökülmesi
Yağlı saçlar
Kaşınan saç derileri ya da kepekli saçlar olarak ayrılmaktadır.

Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri ve belirtileri
Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri ve belirtileri 4’e ayrılır. Bunlar;
Doğum sonrasında yaşanmakta olan hormonsal düzensizlikler nedeni ile meydana gelen saç dökülmeleri
Demir eksikliği nedeni ile meydana gelen saç dökülmeleri
Stres kaynaklı saç dökülmeleri
Yumurtalık kistleri kaynaklı olan aynı zaman ile hormonsal düzensizliklerin ortaya çıkardığı saç dökülmeleri olarak ayrılmaktadır.
Sizlerde hijyenik bir ortamda, son teknoloji ekipmanlar ile saçlarınızı emin ellere emanet edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir