İçeriğe atla

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları Nelerdir? Ucuz Kaliteli Profesyonel

Saç dökülmesi genellikle erkekler de meydana gelen bir durum olup, saç dökülmesinin nedenleri arasında genellikle genetik faktörler gelmektedir. Diğer sebepler ise stres ve çevresel faktörler olarak bilinmektedir. Erkekler saç dökülmelerinden oldukça şikâyetçi olup, bunun çözümünü ararlar. Elbette ki saç dökülmelerine çözüm mevcuttur. Saçı dökülmüş ve belirli yerlerin de kellik oluşmuş kişilerin saç ektirme imkanı mevcuttur. Saç ektirme ise oldukça kolay bir işlem olup, kalıcı bir çözümdür. Şikayetçi olduğunuz saç dökülmelerine kesin sonuçlardan birisidir. Saç ekimi aynı zaman da saçların döküldüğü alana transfer işlemi olarak da bilinmektedir.

Saç ekimi yapılış şekli ise oldukça kolaydır. Saç ekimin de saçlı olan iki kulak arasında bulunan kendi saçlarınızdan alarak açılma olan yerlere uygulama işlemi ile yapılır. Bu işlem ağrısız ve acısız olması için narkoz verilerek yapılmaktadır. Bu işlem FUE yöntemi ile yapılmakta olup, FUE yönteminin çıkması gelişmesi ile saç ekimi keşfedilmiş ve yaygınlaşmıştır. Yaygınlaşan saç ekimi sayesin de saçları dökülen herkes bu yönteme başvurarak yepyeni saçlarına ulaşmıştır. Saç ekimi sırasın da siz herhangi bir ağrı sızı hissetmeden olacağı için sizin için bir sorun teşkil etmeyecektir. Bunun için korkusuzca saç ekimi yaptırabilir ve artık saçlarınız dökülmeden yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Günümüzde saç ekimi yapan birçok yer bulunmaktadır. Saç ekimi yapan kliniklerin her biri bu iş üzerinde eğitim almış kişiler olup, saç ekimi fiyatları ise değişkenlik göstermektedir. Aynı zaman da kliniklerin birbirlerinden ayrılmasının sebepleri ise her doktor kendi çapında uzman olmalıdır. Saç ektirmek isteyen kişilerin ise doktorun tecrübesine ve uzmanlığına ihtiyacı vardır. Olumlu sonuç için bu gereklidir. Saç ektirme konusun da ki kafanızda ki soru işaretlerini silmeli ve saç ektirmeye karar verdiyseniz gerekli araştırma yapmaya başlamalısınız. Saç ekimi fiyatları ise değişkenlik gösterdiğini dile getirmiştir. Saç ekimi fiyatları yapılan kök hücreye göre belirlense de ortalama 2500 TL arasında bulunmaktadır. Tabi ekilen saçın azlığı, çokluğu ve kliniğe göre de değişkenlik göstermektedir. Uygun fiyatlı saç ekim merkezleri için araştırma yapmalı ve gerek fiyat olarak gerekse uzmanlık olarak tercihinizi yapmalısınız.

Saç ekimin de önemli olan ve başarılı sonuç alabilmek için gerekli olan maddeler ise şu şekildedir. Saç hücrenin sağlığı bu maddenin başında gelmekle birlikte hücrenin sağlığını yine uzman doktorlar belirlemektedir. Bunun için kliniğe giderek saç hücrenizin sağlıklı olup, olmadığını öğrenebilirsiniz. Saçın alınacağı bölgenin saç sıklığı ve fazlalığı da önemli olup, bunu da aynı şekilde uzman tarafından kontrol sırasın da öğrenebilirsiniz. Saç ekimi yaptıktan sonra tekrar dökülme yaşanmaz. Çünkü ekilen saçlar ense bölgesinden alındığı için ve ense bölgesinde dökülme olmadığı için kesinlikle saç dökülmesini tekrar yaşamazsınız.

Aynı zaman da saç ekimin de herhangi bir sağlık problemi yaşamaz ve sadece 4 gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. Saç ekiminden sonra günlük yaşamınıza normal bir şekilde devam edebilirsiniz. İşlerinizi aksatacak herhangi bir durumunuz olmaz. Fakat saç ekimi bittikten sonra kafanız da bazı yaralar ve kızarıklıklar oluşabilir. Bunların geçmesi ise yaklaşık 10 gün sürebilir. Bu süreyi kale alırsanız biraz beklemeniz gerekebilir. Fakat korkmayın yaralar kalıcı olmaz ve kısa süre içerisinde geçer ve normal yaşamınız da ki gibi saçlarınızın çıkmasını bekleyebilirsiniz. Sadece erkekler değil bayanlar da aynı şekilde bu saydığımız imkânlardan yararlanabilir. Fakat bayanlar da saçın neden döküldüğü ilk aşamada tespit edilip o şekilde saç ektirme işlemine girebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir