İçeriğe atla

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır? Kaş Nakli Fiyatları

2003 yılında FUE tekniğinin geliştirilmesi ile beraber kaş ekimi de halk arasında gittikçe yaygınlaşmıştır. Şimdi sizlere bu öncesi sonrası resimler ve işlemler nasıl yapılır? Bu işlemlere nereden başlanır? Kaş ektirme süreci nasıl ilerler? Gibi merak etmiş olduğunuz bu soruları cevabını yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

Bir merkeze uğramadan önce ne yapılması gerektiği konusunda önce sizin nasıl bir görünüm elde etmek istediğinizi uzman doktorlara bildirmeniz gerekmektedir. Günümüz yapılmakta olan ektirme sistemlerin eşsiz estetik bir işlem olmasına karşın yine de normal bir hastalık gibi doktor görüşmesine ihtiyaç duymaktadır. Bunun için sizlerin öncelikle ekim yaptırmak istediğiniz doktora giderek operasyon öncesinde bir kontrolden geçmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise kalem ile nasıl bir görünüm oluşmasını istediğinizi çizerek doktora göstermeniz gerekmektedir. Sizlerin yapmış olduğunuz çizim doğrultusunda muhtemel ihtiyaç olan kıl kökü sayısı belirlenmiştir ve bu kıl kökü sayısına bağlı olarak yeterli şekilde kıl kökü enseden alınmakta olan kıl kökleri sayesinde elde edilmektedir. Ekim ilk olarak operasyon yapacak kılların alımı ile başlar. Operasyona başlamanın öncesinde FUT tekniği ile mi yoksa FUE tekniği ile mi ekim yaptırmak istiyorsunuz bir araştırma yapmanız gerekmektedir ve detaylı bir şekilde öğrenmelisiniz. Bu araştırmanız sonucunda operasyon yaptırmak istediğiniz tekniği doktorunuza bildirmelisiniz ya da doktorunuzdan yardım alma şansına sahipsiniz. FUT sisteminden ameliyat yöntemi sayesinde saç telleri alınmaktadır ve operasyon bu doğrultuda devam etmektedir. FUE tekniğinde ise 0,6 ya da 0,7 mm çapındaki olan iğneler sayesinde saç kökleri tek tek alınarak daha sonrasında ekim işlemi yapılmaktadır. Sizlerin bu ekim tekniklerinden bir tanesini seçmeniz ve bu seçim yöntemi doğrultusunda uzmanlar tarafından ekim işleminiz başlamaktadır. Kaş ekim tekniğini seçtikten sonra işlem yapılmaktadır. İşlem sonrasında kaşınızda bazı dökülmeler meydana gelebilmektedir. Bunlar kesinlikle sizleri korkutmasın.

Günümüzde en çok merak edilen cevaplardan bir tanesinde ekim yapıldıktan sonra bazı dökülmeler meydana gelmesidir ve bu dökülmelerinin cevabını uzmanlara sorulmaktadır. Dökülmekte olan kaşlar zaman içerisinde kesinlikle geri çıkar bunu garanti verilmektedir. 2 haftalık süre sonrasında ekilmiş olan kaşlar şok dökülme dediğimiz bir süreç nedeni ile genelde 2 hafta sonrasında dökülmeler başlar ve devam eder. Ekilmiş olan kaşların bir bölümü ya da hepsi de dökülebilir veyahut kişiye bağlı olarak hiçbiri de dökülmeyebilir. Dökülen saçlar 3-7 ay gibi bir süreç içerisinde geri çıkmaktadır. Kişiye bağlı olarak 1 yıl içerisinde de tamamen ekilmiş olan kaşlarınıza da kavuşmuş olacaksınız. Çünkü şok dökülme evresinde kesin sonuç görülmediği için herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Bu süreçte sizlerden sabırlı bir şekilde beklemeniz istenmektedir.

Kaş ekimi acıtır mı?
Ekim sistemine bağlı olarak iğne ile ya da ameliyat yolu ile yapılmakta olan ektirme sistemlerinde can yanmasına neden olan iğne ile delik açma aşaması kişi de çok az bir acıyı meydana getirmektedir. Ancak sınırlı uyuşturma sayesinde yapılmakta olan Ekim sistemleri sayesinde kişinin herhangi bir acı duymaması sağlanmaktadır.

Doğal olur mu?
Kaşların ekilmesi tekniğinde en çok sorulan sorulardan bir tanesi de ekilen kaşın doğal bir görünümde olur mu, sorusudur. Uygulanmakta olan bu sistem sayesinde kalıcı kaşlar elde edilmek istenmektedir. Gerçeğe en yakın doğal kaşlar bu sistemler sayesinde elde edilmektedir. Bu sistem ile saçlarınızı ektirdiğiniz takdirde ömür boyu sıkıntıdan kurtularak kalıcı ve doğal kaşlar elde edebilirsiniz. Dilediğiniz takdirde kliniğimiz yapmış olduğu operasyonlar sonrasında ekilmiş olan kaşları görme şansına sahipsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir