İçeriğe atla

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Özellikle ülkemizde bıyığa verilen önem çok yüksektir. Erkekler için sakal ve bıyık imajı yönünden de büyük bir öneme sahiptir. Bazı durumlarda bıyık bölgesinde kıl eksilmesi yaşanabilir. Örneğin, ameliyat, kaza ve genetik durumlarda bıyıklar azınlıkta ya da tek taraflı yoğunluk derecesinde biçimsiz olarak adlandırabileceğimiz şekilde sakal problemi ortaya çıkabilir. Bazı insanların sakallarının normal ama bıyık bölgesinin az kıllarla kaplanması sosyal ortamlarda kişiyi küçük düşürücü boyutlara getirerek psikolojik sorunları da beraberinde getirir. Bu gibi kişilerin yapması gereken şey ise tamamen bellidir. Bıyık ekimi fiyatları operasyonu hakkında yeterli derecede bilgi sahibi olmak ve kendisine en uygun merkezi seçmek yeterli olacaktır.

Bu konu hakkında merak edilen bazı durumlar vardır.
Bıyık Ektirmek Acı Hissi Verir mi?
Bazı merkezlere gelen kişilerin şu şekilde bir sorusuyla karşılaşılmaktadır. Ben daha önce bu operasyonu geçiren bir arkadaşımdan duydum çok acı veriyor muş. Ya da ben internetten araştırdım bu işlem acı veren bir operasyon oluyor muş gibi. Bunlar tamamen kulaktan dolma bilgiler olup hiçbir şekilde bıyık ekimi yapılan bölgede acı hissi yaşanmamaktadır. Çünkü bunun için lokal anestezi uygulanmaktadır. Kısıtlı bölgenizde uyuşturma yapılarak yapılan bu operasyon öncesinde ve sonrasında acı hissini yaşatmaz.

Bıyık Ektirsem Ya Bıyık Çıkmazsa?
Bu işlemler küçük ve basit bir operasyondur ve uzman kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Bıyıklarınızın olmasını istediğiniz için gittiğiniz, müracaat ettiğiniz yerler sizlere öncesi ve sonrası gibi işlemleri fotoğraflar ile sizlere sunabilir. Gerektiğinde video isterseniz, size video ile de gerçeği gösterebilirler. Bu durumlar sadece sizin isteğinize göre yapılacağı için mutlaka ektirme operasyonu merkezinden bu işlemleri görmeniz tavsiye edilir. Operasyon bölgeye donör sahadan alınan kökler enjekte edilir. Yani saç bölgenizin dökülmeyen kısımlarından alınan saç kökleri özel teknikler sayesinde oradan, oraya transfer edilir. Baş bölgenizde yaşayan hücreler bu sayede bıyık bölgenizde yaşamaya devam edeceklerdir. Çıkmaması gibi bir sorun ortaya çıkmaz.

Bıyık Ektirmek Zor mudur?
Kesinlikle zor değildir. Basit bir operasyon olarak bilinir. Günümüz teknolojisinin ne kadar ilerlediğine herkes kolay bir şekilde görerek değerlendirebilir. Bu sebeple teknolojik aletler vasıtasıyla saç kökleriniz teker teker o bölgeden alınır ve üst dudağınızın üst kısımlarında belli aralıklarla eklenir. FUE tekniğinden yararlanılarak yapılan bu işlem, saç ektirme işlemiyle aslında aynıdır. Saç, bıyık için ne alaka gibi sorular kafanızda canlanıyorsa bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü baş bölgenizden beslenen kıllar, bundan sonra dudak üstü bölgenizden beslenmeye başlar. Böylelikle dudak üstü kısımlarınızda bıyıklarınız gelişmeye başlar.

Bıyık Ektirme İşlemi Sonrası Neler Olur?
Tüm bu işlemlerden sonra 3-4 aylık bir süre sonra yeni ekilen bıyıklar diğer bıyıkların arasına karışır. Herhangi bir ektirme operasyonundan iz kalmaz. İlk zamanlar bıyık bölgenizde kızarıklık, kırmızılık ve sivilcelenme gibi sorunlar gözlemlenebilir. Bazen kanamalarında olduğu söylenebilir. Ancak hiçbir şekilde acı hissi vermez. Yüzünüzü rahat bir şekilde yıkayabilir, banyonuzu, duşunuzu yapabilirsiniz. Sakal ektirme işleminden sonra jilet ile traş olmak kesinlikle yanlış bir yöntemdir. Bıyık makası kullanarak uzayan bıyıklarınızın uç kısımlarından kısaltmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi haftada bir yapmanız tavsiye edilir. Ekilen kıllar saç hücreleri olduğu için gerçek sakallarınızdan biraz daha hızlı büyür. Bu sebeple makas ile kesmenizi öneriyoruz. Sonuç itibari ile saçların sakallara göre daha hızlı uzadığı kanıtlanmış bir gerçektir. Ektirme sonrası ilk günler ya da ilk haftalar operasyon yaptığınız anlaşılır. Ancak aradan aylar geçtiği zaman böyle bir şeyin belli olması ihtimali dahi yoktur.

Bıyık Ekimi” üzerine bir yorum

  1. Rotinda der ki:

    Hocam biyiklarim var ama yeterli degil konyada yasiorum konyada sordum 1000 ile 1200 dedi cok geldi acaba siz ne kadar yapiorsunuz

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir