İçeriğe atla

Bakırköy Saç Ekimi

Bakırköy Saç Ekim Merkezi

Ektirme işlemi son zamanlarda yoğun olarak tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır. Kişilerin saçlarının fazlaca dökülmesi sonucunda meydana gelen kellik durumundan kurtulmak için başvurulan bu yöntem, saç konusunda kişilere kalıcı bir çözüm üretmektedir. Bakırköy saç ekim merkezi yazımızda ekim yaptırmak isteyen kişilere konuyla ilgili detaylı bilgiler vereceğiz. Bakırköy mevkiinde bulunan ve bu bölgede saçlara kavuşma operasyonu yaptırmak isteyenlere ise Bakırköy de saç ekimi yapan yerler hakkında tavsiyelerde bulunacağız. Saç dökülmesi insanların en çok rahatsız olduğu rahatsızlardan bir tanesidir. Aslında insanların günlük olarak belirli miktarlarda saç dökülmesi yaşaması çok normaldir. Fakat bazı etmenler kişinin saçlarında fazla miktarlarda dökülmelere neden olabilmektedir. Bu tip durumlarda kişiler genellikle saç dökülmesini durdurmak için farklı yöntemlere başvurabilirler. Bazı kürlerin hazırlanıp saçlara maske yapılması, saç dökülmesini engelleyen ilaç ve saç kozmetik ürünlerini kullanması bu yöntemlerden sadece birkaç tanesidir. Tüm çabalara ve uğraşlara rağmen eğer saç dökülmesi durdurulamıyor ise üstelik bu durum kişide büyük bir moral bozukluğuna sebep oluyorsa bu konunun artık kesin bir çözümü var. Oda saçlara kavuşma yöntemidir.

Saç Dökülmesinin Temel Sebepleri Nelerdir?
Saç dökülmesi bireylerde genellikle kalıtsal yani genetik bir durumdur. Bu durum gerek kadınlarda gerekse erkeklerde ciddi moral bozukluklarına sebep olabilir. Genetik faktörlerin haricinde saçların sağlığını etkileyen ve dökülmesine neden olan en büyük etmenlerden bir tanesi kesinlikle stresli bir yaşam sürüyor olmaktadır. Bazı kişiler yapıları gereği çok stresli de olabilir. Fakat bu durum sağlıksal açıdan pek çok olumsuzluğa neden olabileceği gibi saç dökülmesinde de büyük rol oynamaktadır. Budun haricinde kişinin rahatsızlıkları vitamin, demir, çinko eksiklikleri, anemi hastası olması da sağlıksal problem arasında yer almaktadır. Fakat çoğu zaman görülen ve saç dökülmesine neden olan etmenler arasında kişilerin zararlı saç kozmetik ürünlerini bilinçsizce kullanması da başlıca sebepler arasında yer alabilir. Kadınların saçlarını yıpratıcı boya ve çeşitli kuaför işlemleri saç köklerini zayıflatarak dökülmelere neden olabileceği gibi erkeklerde de bu durum benzer nitelikler taşımaktadır. Saçları şekillendirmek için fazlaca yapay ürünün ( saç jölesi, saç spreyi vb.) kullanılması ve bu kullanım sonucunda saçların aynı gün içerisinde yıkanarak bu ürünlerden arındırılmaması kalıcı saç problemleri olmak üzere en başta saç dökülmesi problemine davetiye çıkarmaktadır.

Saç Ekimi İşlemi Nedir?
Operasyonun cerrahi işlemler kategorinde yer alan bir işlem türüdür. Bu işlemin temel mantığı kişinin başında bulunan sağlam saç köklerinin o bölgeden alınarak saçların azaldığı ve hiç saçın kalmadığı bölgelere nakil işlemenin iğne yoluyla enjektesinin gerçekleştirilmesine dayanmaktadır. Bu temel mantık çerçevesi içerisinde kişinin ektirme işlemine başvurmadan önce çok zaman kaybetmemesi gerekmektedir. Eğer çok fazla saç kaybı söz konusu ise ve belirli bölgelerde açılma yani kelleşme görünüyorsa konu ile ilgili bir uzmana görünmekte fayda vardır. Eğer bu durumu ihmal eder ve saçlarınızın çoğunluğu ciddi oranda kaybederseniz ektirme yöntemi pek işe yaramayabilir.

Saç Ekimi İşlemi Nerede Yapılır ve Saç ekimi İşlemini Kimler Yapar?
Ekim işlemi konusunda uzmanlar ve doktorlar yapmaktadırlar. Bakırköy mevkiinde olanların Bakırköy saç ekimi uzmanı ve Bakırköy saç ekimi doktoru araştırmaları işlem gerçekleştirme öncesinde büyük bir fayda sağlayacaktır. Bu ekim işlemi ise konu ile ilgili kliniklerde ve hastanelerde gerçekleştirilmektedir. Öncesinden operasyon geçirdiğiniz yere giderek, burada bulunan doktor ve uzmanlarla ön görüşme yapmanız oldukça yararlı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir